DETOXIKACE

Hloubkové detoxikace na vyvázání toxických látek z těla provádíme přesně nastavenými protokoly.

 

 

 

 

 

SUPERPOTRAVINY

 

 

Chlorella &, C. G. f.

 

 

Výživa a detoxikace čistým chlorofylem

 

Chlorella je tmavě zelená řasa a má ze všech známých rostlin nejvyšší zastoupení chlorofylu. Obsahuje ho 20krát víc než známá řasa alfalfa. Mnozí vědci se na její listovou zeleň dívají jako na vysoce koncentrovanou jedlou formu slunečního světla.

Detoxikuje, podporuje činnost střev, chrání buňky před volnými radikály a potlačuje nepříjemný tělesný a ústní pach. Chlorella má buněčné jádro a buněčné organely. Svou stavbou je rostlinám bližší než známé sinice (cyanobakterie), které žádné buněčné jádro nemají. Zelená řasa je sladkovodní, roste v rybnících a tůních. Seznam v ní obsažených látek je úctyhodný.

Obsahem proteinů (bílkovin), který obnáší 60 až 70 %, daleko převyšuje sóju nebo telecí maso. Její biologická hodnota je vskutku vysoká, neboť lidský organismus ji dokáže velmi dobře strávit a využít. Proteiny potřebujeme pro tělesné a duševní výkony, plní ovšem v těle ještě řadu dalších úkolů. U dětí a mladistvých podporují růst a regeneraci těla. V chlorelle je obsaženo všech osm esenciálních aminokyselin, jež musí tělo denně přijímat s potravou, jelikož si je neumí vyrobit samo. Nacházejí se v ní i životně důležité nukleové kyseliny DNA a RNA. Tělo je potřebuje pro obnovu buněk. Obě kyseliny hrají rozhodující roli při budování a udržení si tělesných a duševních sil. Pouhý jeden gram chlorelly denně dodává organismu asi 30 mg RNA a 3mg DNA molekul.

 

Tato řasa obsahuje i sekundární rostlinné látky, především vysoké koncentrace antibakteriálně působícího chlorellinu, a rovněž sporopolenin, potřebný při léčení speciálních otrav a jejich vedlejších účinků. Obě substance posilují tělesnou obranyschopnost a imunitu, podporují tělu vlastní střevní bakterie a regulují množství krevního cukru.

Právě vysoký obsah chlorofylu činí z chlorelly něco nanejvýš zvláštního a cenného, protože ten organismus chrání, vyživuje, uzdravuje a dodává mu energii. Rány se rychleji zacelují, záněty mizí.Podle výzkumů Institutu Linuse Paulinga jsou jeho účinky při léčbě rakoviny desetkrát silnější než chemoterapie.

Substance se stará o zdravou a čistou krev, podporuje tvorbu červených krvinek a dohlíží na dostatek železa a hořčíku. Má silný detoxikační účinek, odstraňuje nepříjemný tělesný pach a podporuje peristaltiku střev. Ulevuje od bolesti, omezí nebo zpomalí tvorbu ledvinových kamenů, posiluje srdce a reguluje krevní tlak.

 

Chlorella dále obsahuje aminokyseliny, enzymy, beta-karoten, vitamín C, vitamín Bl (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantotenová), B6 (pyridoxin), B9 (kyselina listová), B12 (kobala-min), jakož i vitamíny E a K. Tělo z ní získává minerály a stopové prvky (vápník, hořčík, železo, měď, zinek, selen a fosfor). Choliny obsažené v řase jsou velmi důležité pro stavbu buněčných membrán a pro produkci myelinu, vrstvy obalující naše nervová vlákna. Chlorella rovněž podporuje produkci peptidů, jež mohou působit jako hormony a vykazují antibiotické a antivirové vlastnosti.

Řasa navíc působí antimikrobiálně (proti virům, bakteriím a plísním) stimuluje imunitu. Díky ní se zvyšuje počet tzv. zabijáckých buněk. Tito strážci imunitního systému dokážou rozpoznat buňky napadené choroboplodnými zárodky i buňky rakovinné

 

Další významnou vlastností chlorelly je, že na sebe váže jedovaté látky (těžké kovy a pesticidy), takže mohou být z těla vyloučeny. Její konzumace pomáhá také při netěsných amalgámových plombách, kdy vylučovaná rtuť často způsobuje silné vypadávání vlasů, nervozitu a další obtíže. Chlorella je stejně jako spirulina silným antioxidantem. Chrání buňky před volnými radikály, takže zpomaluje proces stárnutí, a je doložen preventivní účinek u degenerativních onemocnění. Reguluje krevní tuky, sanuje střeva. Antibiotikum obsažené v řase se výborně prosazuje proti škodlivým střevním bakteriím.

 

Chlorella Growth Factor (C. G. F.)

 

V této řase se navíc nachází přirozený růstový faktor. Označuje se jako Chlorella Growth Factor (C.

G. F.) a sestává z aminokyselin, proteinů a nukleových kyselin v koncentrovaném stavu. Jeho podíl v řase činí dvě až pět procent. Substance se z ní získává speciálním postupem, aby se docílilo vyšší koncentrace. Potravinový doplněk je zkombinován z proteinů, uhlohydrátů a nukleových kyselin.

Je to směs účinných látek, které dohromady působí velmi efektivně, třebaže vědci dosud nezjistili, proč tomu tak je. Přípravek C.G.F. Dodává rostlinné látky z chlorelly ve velmi koncentrovaném stavu, neobsahuje ale vitamíny A,D,E a jen malé množství vitamínu C a vitamínů skupiny B. Obsah aminokyselin je přibližně stejný jako u chlorelly. Samotný C.G.F. Nemůže chlorellu nahradit a měl by užívat pouze v kombinaci s ní. Koncentrát se velmi dobře hodí k detoxikaci, protože obsahuje proteiny a substance vázající těžké kovy. Některé látky aktivují regeneraci buněk a působí jako růstové hormony. Chlorella roste díky vysokému obsahu C.G.F. velmi rychle. Tak přišel C.G.F. i ke svému názvu „Chlorella Growth Factor“ - chlorella-růstový faktor. Substance obsahuje ve vysoké koncentraci DNA, RNA a nukleové kyseliny, jež jsou nezbytné pro životně důležité metabolické procesy v mozku a střevě i pro imunitní systém. Říká se, že jsou základem dlouhověkosti.

 

 

Jelikož chlorella do sebe sorbuje i toxické látky z prostředí, ve kterém je pěstovaná, je nezbytné hlídat obsah toxinů.

Zde je studie a certifikáty na naši chlorelu, kterou doporučujeme a zároveň prodáváme v poradně.

 

http://mynatureproduct.com/studie-obsahu-tezkych-kovu-v-chlorelle.html

 

 

 

Aloe Vera

 

Kyslíková náplň v krvi

 

Aloe je skutečně zázračnou rostlinou. Pod jejím nenápadným zevnějškem se ukrývají nejrůznější léčivé účinky, jež se využívají už přes 4 000 let. Nejstarší známá vyobrazení aloe pocházejí z Egypta a ze sumerských hliněných tabulek. Šťávu z ní používaly pro ošetření a zkrášlení pleti i Kleopatra a Nefertiti. Kvůli svým dezinfikujícím a plísně ničícím vlastnostem se uplatnila i při balzamování mrtvých. Na aloi se pohlíželo jako na rostlinu nesmrtelnosti, která propůjčuje krásu, zdraví a nepomíjivost. Přesné lékařské předpisy nalezneme na egyptské písemnosti z 16. století před Kristem, na „papyru Ebers". Aloe se osvědčila i v Mezopotámii, tam především k čištění střeva. Ve staré Číně a dalších částech Asie patřila tato rostlina k nejdůležitějším léčivkám. V indické ajurvédě byly využívány její omlazovací účinky a léčivé působení při oběhových a menstruačních potížích. Připisovala se jí ještě zcela zvláštní vlastnost, totiž to, že dokáže nastolovat rovnováhu mezi třemi životními energiemi - pitta, kapha a váta. Aloe byla ctěna a používána ještě v mnoha dalších kulturách. O její léčivé síle nás informuje i Hildegarda z Bingenu.

Aloe patří mezi liliovité rostliny, třebaže se podobá kaktusu. Je jich známo víc než 300 druhů, ovšem ne všechny jsou stejně významné pro naše zdraví. Léčivé a preventivní účinky vykazují pouze aloe vera (Aloe barbadensis Miller) a stromová aloe (Aloe arborescens). Aloe milují tropické nebo subtropické klima, v chladnějších oblastech se jim nedaří.

Západní svět se s aloí seznámil v polovině třicátých let minulého století, když američtí lékaři ošetřovali spáleniny čerstvou šťávou z této rostliny. Byla to velice účinná metoda, symptomy rychle ustupovaly. Ukázalo se ale, že gel při delším uchovávání ztrácí své léčivé účinky. Teprve když se podařilo šetrným způsobem prodloužit jeho trvanlivost, začala se i v západní medicíně používat aloe jak vnitřně, tak zevně.

 

 

Proč je aloe vera tak ceněna?

Listový gel obsahuje mnoho vzácných substancí s vysokou biologickou využitelností. Zatím bylo objeveno přes 200 složek. Nejdůležitější látkou je mukopolysacharid acemannan. Posiluje imunitu a má protivirové účinky, působí pozitivně na trávicí trakt a bojuje proti zhoubným nádorům. Stimuluje jak buněčnou, tak humorální imunitu (v krevním séru rozpuštěné látky - imunoglobiny, a protibakteriálně působící látky - lysozym). Po pubertě přestává tělo produkovat acemannan a ten se pak musí organismu dodávat v potravinách.

K rozličným úkolům mukopolysacharidů patří podpora kůže, cévních stěn, šlach, chrupavek a také tvorba kloubního mazu. Může se tak předcházet artriti-dě, popřípadě ji lze vyléčit nebo zmírnit. Působí také proti plísním, především ve střevech, kde omezuje rozmnožování kvasinkových plísní (kandida) a pomáhá tím normalizovat střevní mikroflóru. Aktivuje také rytmické pohyby trávicího traktu. Acemannan proniká až k buněčné membráně a tím se zlepšuje metabolismus, zvyšuje se imunita a buňky jsou lépe zásobovány. Už pouhá přítomnost acemannanu dělá z aloe důležitou léčivku a vhodnou energetickou sprchu.

Je v ní ale obsaženo ještě třináct dalších polysacharidů, vitamíny - především A, Bl (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (kyselina nikotinová), B6 (pyrido-xin), B9 (kyselina listová), B12 (kobalamin), C, E - dále cholin a minerální látky jako vápník, fosfor, draslík, železo, sodík, chlor, mangan, hořčík, měď, chrom a zinek, sedm esenciálních aminokyselin (izoleucin, leucin, lysin, metio-nin, fenylalanin, treonin, valin), čtyři esenciální mastné kyseliny, neesenciální aminokyseliny, 15 enzymů a nadto ještě buňky chránící sekundární rostlinné látky jako antrachinony, ligniny a saponiny a též éterické oleje.

 

Nemocní rakovinou, AIDS nebo roztroušenou sklerózou mohou z posilujícího působení aloe vera profitovat. Gel uklidňuje a dezinfikuje pokožku, pomáhá při zánětech a problémech s rohovkou, působí léčivě při seboreické dermatitidě a psoriáze, ulehčuje při kašli, svědivosti a bolestech, urychluje hojení ran, zastavuje krvácení, mírní horečku a snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá při zácpě, rozšiřuje kapiláry a čistí krev. Vědci z Wilkes University v Pensylvánii zjistili, že aloe snižuje i hladinu krevního cukru a že se tedy může používat i při léčbě cukrovky. Rovněž byly prokázány protivirové účinky, např. při oparech, chřipce a planých neštovicích. Jiná studie potvrdila, že gel z aloe vera urychluje šest až osmkrát rytmus obnovy buněk. Je tedy vhodný pro regeneraci buněk po operacích. Po užití aloe vera se upraví i stav pacientů s astmatem, zlepší se zrak. Gel vniká velmi rychle a hluboko do kožních vrstev, zvlhčuje suchou kůži, odstraňuje odumřelé buňky a zpevňuje povadlou tkáň. Starší lidé se po užití aloe cítí mnohem lépe. Pokud se užívá vnitřně, musí se gel připravit tak, aby se neextrahoval i v listech obsažený aloin, neboť ten vyvolává silný projímavý účinek.

 

Šťáva z aloe pomáhá při zažívacích potížích, průjmů, pocitu plnosti, nadýmání, nevolnosti a pálení záhy.

Velmi podstatnou vlastnost aloe vera objevil Michael Peuser, podnikatel a expert na tento rostlinný druh. Peuser se zabýval nemocemi jako rakovina, AIDS, fibromyalgie, angina pectoris a lupénka a objevil jejich společného jmenovatele - 150 000 kilometrů kapilár v lidském těle. Podle jeho teorie mají v těle kapiláry zvláštní postavení při zásobování tělesných buněk a představují tedy pro naše zdraví rozhodující faktor. Prof. MUDr. Rainer Klopp z Výzkumného ústavu mi-krocirkulace v Berlíně dospěl ke shodným výsledkům. Označuje kapiláry za hlavní cestu k našemu zdraví. Medicína ani farmaceutický průmysl nám zatím nemá pro rozšiřování kapilár co nabídnout. Peuser prostudoval přes 500 spisů z posledních 5 000 let, především zprávy o léčení a vědecké publikace, kde se pojednávalo o používání aloe. Ve svých knihách Rakovino, kde je tvoje vítězství? a Kapiláry rozhodují o našem osudu rozvíjí Peuser svoje učení o tom, jak můžeme pomocí přírodních léčivých přípravků, a především těch z aloe vera, zlepšit zásobování buněk a tím vyléčit celou řadu nemocí.

 

 

 

 

 

 

© www.naturoporadna-hk.cz - vytvořte si také své webové stránky