Navigace: NATUROPATICKÁ PORADNA v Hradci Králové > MEDITACE > MOJE PRVNÍ MEDITACE

MOJE PRVNÍ MEDITACE

 

 

Bylo mi asi pět let a venku svítilo první jarní sluníčko. S pocitem, že už je léto jsem vyběhla ven jen tak v košilce a v kalhotkách. K hlavním dveřím jsem si přistavila malou dřevěnou stoličku, usadila jsem se na ní, tvářičky jsem nastavila slunci a lačně jsem nasávala tu životadárnou energii, sluníčko bylo jenom moje a svítilo jen pro mě, jeho paprsky mě jako hřejivé ruce hladily, objímaly a mazlily se se mnou, jako by říkaly důvěřuj nám, jsi naše dítě, ochráníme tě, postaráme se o tebe, dáme ti vše po čem toužíš a co potřebuješ.

Moje vnitřní blaženost nemohla být z tohoto světa, vtahovalo mě to do nitra mého skutečného já a pak najednou jsem se rozplynula a spolu se sluncem jsme byly jedna bytost, jedna energie.....společně jsme sálaly, zářily a rozpínaly se do celé sluneční soustavy.....cítila jsem, jak jsem milovaná a v absolutním bezpečí.....a

nečekaně mě objevil někdo dospělý a řekl ať mažu domů nebo zmrznu. Bylo pět stupňů.

 

To byla moje první meditace, která se mi vybavila právě teď, když po letech hledání a objevování sebe sama prožívám stále se prohlubující uvědomění a tak naplňující stavy mého bytí, že už si ani netroufám žádat od života více.

 

Paradoxně, když už nepotřebuji po ničem toužit, ale jen naplno prožívat vše, co přijde, ať je to cokoliv a jakékoliv, tak jako by si vesmír řekl, dodáme jí to ve velkém, ať si to užije.

 

A tak si to užívám, jsem radostnější, bohatší, láskyplnější, zdravější, krásnější, šťastnější, zamilovanější, tvořivější a stále úspěšnější. Můj život je najednou snadný a lehký jako pírko, nemusím o nic usilovat, vše ke mně proudí samo a bez námahy, mé činy jsou inspirované existencí.

 

Čím hlouběji se v meditaci nořím do svého nitra, tím snadněji odplouvá veškeré napětí, strachy a lpění na věcech i na lidech, letité programy z mého dětství, tíha společenských dogmat, předsudků, soudů a hodnocení. Ego mě začíná poslouchat jako cvičená opička a do volného prostoru v mé mysli přichází bdělost a vědomí přítomnosti jako jediného času (JÁ JSEM PŘÍTOMNOSTI). A najednou udělám něco, k čemu jsem dřív neměla odvahu. (Třeba napíšu tento článek.)

 

Napojila jsem se na svůj zdroj (existenci, vesmírnou inteligencí, vyšší já, vědomí, boha, jednotu, stvořitele = vše synonyma pro totéž). Dívám se na svět stejnýma očima jako dřív, ale s pochopením, že všechno je dokonalé takové, jaké to je a že život je veliké tajemství, které se nedá poznat, ale musí se prožívat. Za toto vidění jsem moc vděčná....

 

Stala se ze mě milovnice života a přeji všem, aby došli až SEM k tomuto stavu bytí:

 

„ Já už nic nežádám, protože vše, co je mi dáno, je mnohem víc, než o co bych vůbec mohl žádat.

A teprve v tomto okamžiku hlubokého pochopení může dojít k transformaci.“ (Osho)

 

Cesta k SEM (ve skutečnosti k JÁ JSEM) je u každého jiná a MEDITACE může vše zrychlit a usnadnit.

Meditace směřuje k hlubokému sebepoznání na jejímž konci je čistá láska - k sobě, ke všem bytostem a věcem, k Zemi a k celému vesmíru.

Jedině osobní transformací co největšího počtu lidí do vědomí (do bdělosti) zachráníme Zemi a naši civilizaci před sebezničením. Je to jediná cesta.

 

 

S láskou a vděčností

LZ

 

© www.naturoporadna-hk.cz - vytvořte si také své webové stránky