DETOXIKACE

Hloubkové detoxikace na vyvázání toxických látek z těla provádíme přesně nastavenými protokoly.

 

 

 

 

 

SUPERPOTRAVINY

 

 

Chlorella &, C. G. f.

 

 

Výživa a detoxikace čistým chlorofylem

 

Chlorella je tmavě zelená řasa a má ze všech známých rostlin nejvyšší zastoupení chlorofylu. Obsahuje ho 20krát víc než známá řasa alfalfa. Mnozí vědci se na její listovou zeleň dívají jako na vysoce koncentrovanou jedlou formu slunečního světla.

Detoxikuje, podporuje činnost střev, chrání buňky před volnými radikály a potlačuje nepříjemný tělesný a ústní pach. Chlorella má buněčné jádro a buněčné organely. Svou stavbou je rostlinám bližší než známé sinice (cyanobakterie), které žádné buněčné jádro nemají. Zelená řasa je sladkovodní, roste v rybnících a tůních. Seznam v ní obsažených látek je úctyhodný.

Obsahem proteinů (bílkovin), který obnáší 60 až 70 %, daleko převyšuje sóju nebo telecí maso. Její biologická hodnota je vskutku vysoká, neboť lidský organismus ji dokáže velmi dobře strávit a využít. Proteiny potřebujeme pro tělesné a duševní výkony, plní ovšem v těle ještě řadu dalších úkolů. U dětí a mladistvých podporují růst a regeneraci těla. V chlorelle je obsaženo všech osm esenciálních aminokyselin, jež musí tělo denně přijímat s potravou, jelikož si je neumí vyrobit samo. Nacházejí se v ní i životně důležité nukleové kyseliny DNA a RNA. Tělo je potřebuje pro obnovu buněk. Obě kyseliny hrají rozhodující roli při budování a udržení si tělesných a duševních sil. Pouhý jeden gram chlorelly denně dodává organismu asi 30 mg RNA a 3mg DNA molekul.

 

Tato řasa obsahuje i sekundární rostlinné látky, především vysoké koncentrace antibakteriálně působícího chlorellinu, a rovněž sporopolenin, potřebný při léčení speciálních otrav a jejich vedlejších účinků. Obě substance posilují tělesnou obranyschopnost a imunitu, podporují tělu vlastní střevní bakterie a regulují množství krevního cukru.

Právě vysoký obsah chlorofylu činí z chlorelly něco nanejvýš zvláštního a cenného, protože ten organismus chrání, vyživuje, uzdravuje a dodává mu energii. Rány se rychleji zacelují, záněty mizí.Podle výzkumů Institutu Linuse Paulinga jsou jeho účinky při léčbě rakoviny desetkrát silnější než chemoterapie.

Substance se stará o zdravou a čistou krev, podporuje tvorbu červených krvinek a dohlíží na dostatek železa a hořčíku. Má silný detoxikační účinek, odstraňuje nepříjemný tělesný pach a podporuje peristaltiku střev. Ulevuje od bolesti, omezí nebo zpomalí tvorbu ledvinových kamenů, posiluje srdce a reguluje krevní tlak.

 

Chlorella dále obsahuje aminokyseliny, enzymy, beta-karoten, vitamín C, vitamín Bl (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantotenová), B6 (pyridoxin), B9 (kyselina listová), B12 (kobala-min), jakož i vitamíny E a K. Tělo z ní získává minerály a stopové prvky (vápník, hořčík, železo, měď, zinek, selen a fosfor). Choliny obsažené v řase jsou velmi důležité pro stavbu buněčných membrán a pro produkci myelinu, vrstvy obalující naše nervová vlákna. Chlorella rovněž podporuje produkci peptidů, jež mohou působit jako hormony a vykazují antibiotické a antivirové vlastnosti.

Řasa navíc působí antimikrobiálně (proti virům, bakteriím a plísním) stimuluje imunitu. Díky ní se zvyšuje počet tzv. zabijáckých buněk. Tito strážci imunitního systému dokážou rozpoznat buňky napadené choroboplodnými zárodky i buňky rakovinné

 

Další významnou vlastností chlorelly je, že na sebe váže jedovaté látky (těžké kovy a pesticidy), takže mohou být z těla vyloučeny. Její konzumace pomáhá také při netěsných amalgámových plombách, kdy vylučovaná rtuť často způsobuje silné vypadávání vlasů, nervozitu a další obtíže. Chlorella je stejně jako spirulina silným antioxidantem. Chrání buňky před volnými radikály, takže zpomaluje proces stárnutí, a je doložen preventivní účinek u degenerativních onemocnění. Reguluje krevní tuky, sanuje střeva. Antibiotikum obsažené v řase se výborně prosazuje proti škodlivým střevním bakteriím.

 

Chlorella Growth Factor (C. G. F.)

 

V této řase se navíc nachází přirozený růstový faktor. Označuje se jako Chlorella Growth Factor (C.

G. F.) a sestává z aminokyselin, proteinů a nukleových kyselin v koncentrovaném stavu. Jeho podíl v řase činí dvě až pět procent. Substance se z ní získává speciálním postupem, aby se docílilo vyšší koncentrace. Potravinový doplněk je zkombinován z proteinů, uhlohydrátů a nukleových kyselin.

Je to směs účinných látek, které dohromady působí velmi efektivně, třebaže vědci dosud nezjistili, proč tomu tak je. Přípravek C.G.F. Dodává rostlinné látky z chlorelly ve velmi koncentrovaném stavu, neobsahuje ale vitamíny A,D,E a jen malé množství vitamínu C a vitamínů skupiny B. Obsah aminokyselin je přibližně stejný jako u chlorelly. Samotný C.G.F. Nemůže chlorellu nahradit a měl by užívat pouze v kombinaci s ní. Koncentrát se velmi dobře hodí k detoxikaci, protože obsahuje proteiny a substance vázající těžké kovy. Některé látky aktivují regeneraci buněk a působí jako růstové hormony. Chlorella roste díky vysokému obsahu C.G.F. velmi rychle. Tak přišel C.G.F. i ke svému názvu „Chlorella Growth Factor“ - chlorella-růstový faktor. Substance obsahuje ve vysoké koncentraci DNA, RNA a nukleové kyseliny, jež jsou nezbytné pro životně důležité metabolické procesy v mozku a střevě i pro imunitní systém. Říká se, že jsou základem dlouhověkosti.

 

 

 

 

 

BEWIT RAW SPIRULINA PLUS

je vyjímečnou superpotravinou, resp.bychom ji pro obsah chlorofylu mohli nazvat zelenou superpotravinou. Díky jedinečné technologii zpracování a sušení při teplotách do 42 stupňů Celsia je doslova nabitá minerály, vitamíny a ostatními fytonutrienty. Nízká teplota zpracování zajišťuje, že RAW SPIRULINA PLUS je stále “živá” a jsou v ní zachovány životodárné enzymy.

Obzvlášť hodnotná je přítomnost velmi vysokého množství přírodního vitamínu B12, což určitě ocení nejen vegani a vegetariáni. Každá buňka v těle pocítí i přítomnost přírodního selenu, který se v dnešních běžných potravinách už téměř nevyskytuje a jeho nedostatek je všeobecný.

RAW SPIRULINA PLUS obsahuje rovněž hořčík - důležitý pro svaly a nervy, pomáhá při transportu cukrů a podílí se na produkci energie, železo- pomáhá při krvetvorbě, vápník - přispívá ke zdravým a silným kostem, fosfor, zinek, draslík - možná pomoc pro zdravou srdeční činnost, mangan. Vitamíny B1 (Thiamin), B2 (Riboflavin), B3 (Niacin), B6 (Pyridoxin), B9 (Kyselina listová). Díky tomu může představovat významnou pomoc při harmonizaci hladiny homocysteinu. Vitamíny řady B mohou rovněž mít pozitivní vliv na správnou funkci nervového systému.

Energetická a frekvenční hladina výrobku je harmonizována procesem pyramidizování.

Obsah bílkovin je 62,5% což je vůbec nejvyšší obsah ze všech přírodních zdrojů. Jsou navíc lehce stravitelné, bez vzniku odpadní kyseliny močové jako je tomu například u bílkovin obsažených v mase. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. To mohou ocenit doslova všichni, nejen sportovci, děti, starší lidé, studenti, manažeři, těžce pracující, nemocní a lidé v rekonvalescenci, jejichž organismus má specifické a zvýšené nároky na kvalitní výživu.

BEWIT RAW SPIRULINA PLUS je vyráběná bez herbicidů a pesticidů, bez GMO. Biomasa sbíraná z vody, se po čištění a filtraci rozemele na pastu, z které se lisováním vyrobí “špagety” které se pak suší několik hodin při teplotě do 42 °C.

Běžné (“ne-RAW”) spiruliny nabízené běžně na trhu se vyrábí v první fázi odobně.Někdy bývají přidávány protipěnivé látky a u většina tablet používá pojiva. Hlavní rozdíl je v tom, že biomasa se suší rozprašováním při teplotě 80 °C až 120 °C. Kapičky biomasy se vstřikují na horký kovový povrch, čímž se prakticky okamžitě vysuší a transformují do formy jemného prášku. Tento průmyslový proces je mimořádně účinný a levný, ale má negativní vliv na kvalitu a výživovou hodnotu výsledného produktu. Například obsah modrého pigmentu spiruliny nazývaného fykocianin klesá u RAW spiruliny na přibližně 18 - 25%. U běžných spirulin bývá pokles až na 1%.

Wikipedie definuje Fykocyanin jako doprovodný fotosyntetický pigment (barvivo) patřící mezi fykobiliny. Vyskytuje se na povrchu thylakoidů jako tzv. přídatný pigment při fotosyntéze. Slouží k absorpci a přenosu sluneční energie (fotonů) do reakčních center – chlorofylu.

Na formě křupavých kousků je příjemné, že je můžeme jíst přímo nebo jednoduše přidávat do salátů, příloh, polévek, hlavních jídel, smoothies apod. 
Balení ve skleněné dóze z hnědého skla zajišťuje hygienu, čistotu, trvanlivost a vylučuje kontakt s plasty.

POVOLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ:
Přirozená obranyschopnost
Antioxidant
Normální hladina cukru v krvi
Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Tonus, vitalita
Kontrola tělesné hmotnosti
Svalová hmota - hubnutí

 

Věříme, že si BEWIT RAW SPIRULINU PLUS díky jejím účinkům na tělo, mysl, úroveň energie a nálady zamilujete.

Dobrou chuť.
Buďte zdraví.

 

 

 

 

 

© www.naturoporadna-hk.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma