Navigace: NATUROPATICKÁ PORADNA v Hradci Králové > MEDITACE > MOJE PRVNÍ MEDITACE

MOJE PRVNÍ MEDITACE

 

 

Bylo mi asi pět let a venku svítilo první jarní sluníčko. S pocitem, že už je léto jsem vyběhla ven jen tak v košilce a v kalhotkách. K hlavním dveřím jsem si přistavila malou dřevěnou stoličku, usadila jsem se na ní, tvářičky jsem nastavila slunci a lačně jsem nasávala tu životadárnou energii, sluníčko bylo jenom moje a svítilo jen pro mě, jeho paprsky mě jako hřejivé ruce hladily, objímaly a mazlily se se mnou, jako by říkaly důvěřuj nám, jsi naše dítě, ochráníme tě, postaráme se o tebe, dáme ti vše po čem toužíš a co potřebuješ.

Moje vnitřní blaženost nemohla být z tohoto světa, vtahovalo mě to do nitra mého skutečného já a pak najednou jsem se rozplynula a spolu se sluncem jsme byly jedna bytost, jedna energie.....společně jsme sálaly, zářily a rozpínaly se do celé sluneční soustavy.....cítila jsem, jak jsem neohraničená, milovaná a v absolutním bezpečí.....a

nečekaně mě objevil někdo dospělý a řekl ať mažu domů nebo zmrznu. Bylo pět stupňů.

 

To byla moje první meditace, která se mi vybavila právě teď, když po letech hledání a objevování sebe sama prožívám stále se prohlubující uvědomění a tak naplňující stavy mého bytí, že už si ani netroufám žádat od života více.

 

 

Čím hlouběji se v meditaci nořím do svého nitra, tím snadněji odplouvá veškeré napětí, strachy a lpění na věcech i na lidech, letité programy z mého dětství, tíha společenských dogmat, předsudků, soudů a hodnocení. Do volného prostoru v mé mysli přichází bdělost a vědomí přítomnosti jako jediného času (JÁ JSEM PŘÍTOMNOSTI). A najednou udělám něco, k čemu jsem dřív neměla odvahu. (Třeba napíšu tento článek.)

 

Napojila jsem se na svůj zdroj (existenci, vesmírnou inteligencí, vyšší já, vědomí, boha, jednotu, stvořitele = vše synonyma pro totéž). Dívám se na svět stejnýma očima jako dřív, ale s pochopením, že všechno je dokonalé takové, jaké to je a že život je veliké tajemství, které se nedá poznat, ale musí se prožívat. Za toto vidění jsem moc vděčná....

 

Stala se ze mě milovnice života a přeji všem, aby došli až SEM k tomuto stavu bytí:

 

„ Já už nic nežádám, protože vše, co je mi dáno, je mnohem víc, než o co bych vůbec mohl žádat.

A teprve v tomto okamžiku hlubokého pochopení může dojít k transformaci.“ (Osho)

 

Cesta k SEM (ve skutečnosti k JÁ JSEM) je u každého jiná a MEDITACE může vše zrychlit a usnadnit.

Meditace směřuje k hlubokému sebepoznání na jejímž konci je čistá láska - k sobě, ke všem bytostem a věcem, k Zemi a k celému vesmíru.

Jedině osobní transformací co největšího počtu lidí do vědomí (do bdělosti) zachráníme Zemi a naši civilizaci před sebezničením. Je to jediná cesta.

 

 

S láskou a vděčností

LZ  ( léto 2015)

 

© www.naturoporadna-hk.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma